Skip to main content

تسنیم| پیست یخ ایران‌مال زیرساختی مناسب برای قهرمانی‌های تیم ملی هاکی

: تاریخ خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجمع عمومى فدراسیون جهانی هاکى روى یخ به میزبانى رم ایتالیا برگزار شد و در آن تمامى اعضاى حاضر، به عضویت ایران در این فدراسیون ورزشى رأى مثبت دادند و کشورمان به صورت رسمى به عضویت فدراسیون جهانى هاکى روى یخ (IIHF) درآمد.

فدراسیون جهانى هاکی روی یخ در سال 1908 تأسیس شد. بعد از گذشت بیش از 100 سال ایران به عنوان جدیدترین عضو این فدراسیون مهم در بازى‌هاى زمستانى معرفى شد.

با این تفاسیر فدراسیون اسکیت ایران که مسئولیت هاکى روى یخ ایران را بر عهده دارد، از امروز و به صورت رسمى به عضویت فدراسیون هاکى روى یخ که یک فدراسیون المپیکى محسوب می‌شود، درآمد. عضویت در فدراسیون هاکى روى یخ کار دشوار و پروسه‌اى چندین ساله بود.

کاوه صدقى، رئیس انجمن هاکى، کمیته ورزش کمیسیون ملی یونسکو، عضو کمیسیون یونسکو و کمیسیون صلح کمیته ملى المپیک ایران که به عنوان نماینده فدراسیون اسکیت ایران در این مجمع حضور داشت، با رنر فاسل، رئیس سوئیسى فدراسیون جهانى هاکی روى یخ دیدار و گفت‌وگویى صمیمی داشت.

فاسل در این دیدار ضمن ابراز خرسندى از این اتفاق، ایران را یکى از کشورهاى مهم آسیا در عرصه ورزش دانست و قول داد در نخستین فرصت ممکن سفرى به کشورمان داشته باشد.

همچنین فاسل عنوان کرد فدراسیون جهانى هاکى روى یخ به توسعه هرچه بیشتر این ورزش در کشورمان کمک خواهد کرد.

بهمن محمد رضایی، رئیس فدراسیون اسکیت هم ضمن تبریک به جامعه ورزش ایران گفت: به زودی تیم هاکى روى یخ ایران با پتانسیل خوبی که در اینلاین هاکی وجود دارد و همچنین با زیرساخت خوبی که در ایرانمال به وجود آمده است، در قسمت مردان و زنان هاکى روى یخ به مانند اینلاین هاکى روی سکوهای آسیایی خواهد ایستاد.

لینک خبر: www.tasnimnews.com