زمین، تنها خانه ما؛ از آن محافظت کنیم

به گزارش روابط‌عمومی ایران‌مال به نقل از خبر آنلاین، مشکل زباله‌های کیسه‌های پلاستیک، یکی از مهم‌ترین مسائل زیست محیطی و عاملی اساسی در آلوده‌سازی منظره های طبیعی و شهری است. سالانه ۳۰۰ میلیون تن پلاستیک در جهان تولید می‌شود. این درحالی است که از زمانی که شروع به استفاده از کیسه پلاستیکی می‌کنیم تا زمانی که آن را دور می‌ریزیم فقط ۱۲ دقیقه  طول می‌کشد. بیشترین آلودگی پلاستیک، در کشورهای در حال توسعه آسیا و آفریقا است، جایی که سیستم‌های جمع‌آوری زباله مناسبی وجود ندارد. هر ایرانی حدود ۷۰۰ کیسه پلاستیکی در سال مصرف می‌کند، از این رو ایران در مصرف سرانه پلاستیک رتبه پنجم جهان را دارد.

اما زمین، تنها خانه ما و آینده آن متعلق به نسل آینده است و مسئولیت ما نگهداری و حفظ محیط‌زیست برای آن‌هاست. در این راستا بهترین گزینه برای کمک به بهبود شرایط زمین استفاده از کیسه‌های سازگار با محیط زیست یا اکوبگ است. این کیسه‌ها اغلب از مواد بازیافت‌پذیر ساخته شده‌اند که قابلیت استفاده مجدد را دارند. استفاده از اکوبگ در خرید‌های روزانه می‌تواند تا حد قابل توجهی میزان استفاده از کیسه‌های پلاستیکی را کاهش دهد.

هایپراستار در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود کمپین اکوبگ را با شعار «زمین، تنها خانه ما از آن محافظت کنیم» و با هشتک #برای_زمین آغاز کرده است و قصد دارد با مشارکت مشتریان خود در کاهش سرانه مصرف پلاستیک گامی موثر برداشته و در کمک به حفظ زمین تاثیرگذار باشد. در این کمپین، اکوبگ‌های هایپراستار توسط بانوان سرپرست خانوار تولید می‌شود و شما با هر بار استفاده از این اکوبگ‌ها، از مصرف ۶.۵ کیلوگرم پلاستیک جلوگیری می‌کنید!

این کیسه‌های از جنس پارچه بود و با عنوان ساک پارچه‌ای کتان سایز کوچک به قیمت ۱۵هزارتومان، ساک پارچه‌ای کتان سایز بزرگ به قیمت۲۰هزارتومان، ساک تاشو به قیمت۲۰هزارتومان، بندیل به قیمت ۴۰هزارتومان و ترولی به قیمت۱۵۰هزارتومان، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپراستار ارائه می‌شوند.

روز ۱۲ تیرماه روز جهانی "نه به پلاستیک" و در تاریخ ۱۲ تیرماه به مناسبت همین روز می‌توانید با خرید از فروشگاه‌های هایپراستار، یک عدد اکوبگ به صورت رایگان از فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپراستار دریافت کنید. با مشارکت در این کمپین علاوه بر کمک به تنفس زمین، کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی و حفظ زمین برای نسل‌های آینده، در حفاظت از محیط زیست سهیم شوید.