پردیس سینمایی «ایران‌مال» میزبان جشنواره فیلم کوتاه تهران

پردیس سینمایی «ایران‌مال» مانند سال گذشته میزبان نمایش‌های حضوری سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ستاد خبری سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، این رویداد بین‌المللی سینمای ایران برای دومین بار برای نمایش حضوری آثار راه‌یافته به بخش مسابقه، در پردیس سینمایی «ایران‌مال» برگزار خواهد شد.

آثار این رویداد در دو بخش اصلی مسابقه سینمای بین‌الملل و مسابقه سینمای ایران در سالن‌های پردیس سینمایی «ایران‌مال» برای اهالی رسانه و هنرمندان حاضر در جشنواره نمایش داده می‌شود. به منظور رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا، جشنواره سی‌وهشتم همچون دوره گذشته بلیت‌فروشی نداشته و تنها پذیرای صاحبان آثار، اهالی رسانه و دست‌اندرکاران برگزاری رویداد خواهد بود.

در فراخوان این رویداد بر فیلم‌هایی که با رویکردی خلاقانه و نوآورانه که بر نشاط اجتماعی، امید به آینده، عدالت‌خواهی و مبارزه با فساد، انسجام ملی و توجه به سرمایه‌های اجتماعی تأکید می‌کنند، تأکید صورت گرفته است.

گفتنی است جشنواره سی‌و‌هشتم علاوه بر نمایش حضوری در فضای برخط نیز جریان خواهد داشت و «هاشور»، سامانه برخط نمایش آثار این رویداد در روز‌های برگزاری آن است.

سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برای نخستین‌بار در تاریخ سینمای ایران به عنوان رویداد مورد تأیید آکادمی اسکار، ۲۷ مهر تا ۲ آبان برگزار می‌شود و مانند پارسال میزبان نمایش‌های حضوری سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران می‌شود.

به گزارش ستاد خبری سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، این رویداد بین‌المللی سینمای ایران برای دومین بار برای نمایش حضوری آثار راه یافته به بخش مسابقه، در پردیس سینمایی «ایران‌مال» برگزار خواهد شد.

آثار این رویداد در دو بخش اصلی مسابقه سینمای بین‌الملل و مسابقه سینمای ایران در سالن‌های پردیس سینمایی «ایران‌مال» برای اهالی رسانه و هنرمندان حاضر در جشنواره نمایش داده می‌شود. به منظور رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا، جشنواره سی‌وهشتم همچون دوره گذشته بلیت‌فروشی نداشته و صرفا پذیرای صاحبان آثار، اهالی رسانه و دست‌اندرکاران برگزاری رویداد خواهد بود.

در فراخوان این رویداد بر فیلم‌هایی که با رویکردی خلاقانه و نوآورانه که بر نشاط اجتماعی، امید به آینده، عدالت‌خواهی و مبارزه با فساد، انسجام ملی و توجه به سرمایه‌های اجتماعی تأکید می‌کنند.

-مهلت دریافت آثار آهنگسازان ایرانی تا پایان آذر تمدید شد.

-شورای هنری ارکستر ملی ایران، از دی، آثار دریافت شده درفراخوان آهنگسازان ایرانی را بررسی می‌کند.

-بنیاد رودکی بر آن است تا با پدیدآوردن فرصت و امکان شناسایی آهنگسازان موسیقی ایرانی، نسبت به گردآوری آثار این هنرمندان اقدام و پس از انجام ارزیابی‌های تخصصی توسط شورای هنری ارکستر ملی ایران، منتخب آثار را توسط این ارکستر اجرا و به علاقه‌مندان تقدیم کند.

-براین مبنا، فراخوان ارکستر ملی ایران برای اجرای آثار آهنگسازان ایرانی تهیه و از طریق پایگاه اینترنتی بنیاد رودکی به نشانی www.bonyadroudaki.com در اختیار عموم علاقه‌مندان قرار گرفته است و این امکان وجود دارد تا آهنگسازان، آثار خود را تا پایان آذر از این طریق ارسال کنند.