جنب‌وجوش در سه‌شنبه‌ای متفاوت

ایران‌مال در روز ۱۶ خردادماه ۱۴۰۲ یکی دیگر از سه‌شنبه‌های پرهیجان خود را با استقبال گسترده مردم پشت سر گذاشت.

به گزارش روابط عمومی ایران‌مال در بخشی از برنامه‌های ویژه این روز مردم به تماشای توانمندی‌های افراد مبتلابه سندروم داون آمدند. معاونت فرهنگی ایران‌مال با همکاری مرکز نیکوکاری فرحان، نمایشگاه صنایع‌دستی نوجوانان سندروم داون را برگزار کرد که با استقبال گردشگران از ساعت ۱۷ تا ۱۹ به طول انجامید. ساخت و نمایش عروسک‌های بومی ایرانی نیز جزئی از این برنامه بود که در کنار هنر کودکان سندروم داون، بازدیدکنندگان را مورد تحسین قرارداد. این برنامه به مناسبت روز صنایع‌دستی برگزار شد.

گروه موسیقی کودکان «آوای بی‌صدای شهریار» میهمان دیگر ایران‌مال از خانواده سندروم داون بود که از ساعت ۱۷ در باغ ماهان برنامه خود را آغاز کرد و در میان تشویق بی‌امان تماشاچیان در ساعت ۱۸ آن را به پایان رساند. این گروه علاوه بر هنرمندان سندروم داون، با تعدادی از هنرمندان دف زن نیز همکاری داشت.

در سوی دیگر از مجموعه ایران‌مال، امیرحسین رحمانی در رشته دوومیدانی، آرتین سررشته‌دار در رشته پینگ پنگ و شاهین کمیجانی در رشته بدمینتون، سه نفر از ورزشکاران پارالمپیک کشورمان که از خانواده سندروم داون هستند در میان استقبال مردم به ایران‌مال آمدند و ضمن بازدید از برنامه‌های ویژه سه‌شنبه‌ ایران‌مال قاب‌های خاطره‌انگیزی را با مردم به ثبت رساندند.

نقاشی‌های طبیعت کودکان، دور آب‌نوا، از برنامه‌های ثابت این هفته‌های ایران‌مال است که در روزهای سه‌شنبه با حس و حالی به‌یادماندنی اجرا می‌شود. پس از نقاشی ۲۰۰ متری که هفته گذشته توسط کودکان به ثبت رسید این هفته نیز کودکان علاقه‌مند با مداد رنگی و مداد شمعی نقاشی بزرگی به طول ۵۰ متر کشیدند و در میان شادی و خنده لحظات شیرینی را تجربه کردند.

اجرای برنامه‌های موسیقی زنده سنتی، اقوام و برنامه عروسک‌گردانی از سایر برنامه‌های سه‌شنبه ‌ایران‌مال بود که با استقبال گردشگران به اجرا درآمد.