افتتاح ناحیه پستی ایران‌مال

آئیین افتتاح ناحیه پستی ایران‌مال با حضور معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران، معاون استاندار و فرماندار تهران،  مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت تجارت ایران‌مال صبح روز چهار‌شنبه ۱۹ مهرماه ۱۴۰۲ در ایران‌مال برگزار شد.

در ابتدای این مراسم  محمد احمدی معاون فنی شرکت ملی پست ایران با اشاره به گسترش منطقه ۲۲ تهران و ظرفیت‌های گردشگری در این منطقه اعلام کرد:  آنچه که به شکل ویژه حائز اهمیت است، شکل جدیدی از ارائه خدمات مبتنی بر فناوری و توسعه هوشمند در ناحیه پست ایران ما است. وی در ادامه افزود: اینجا مجموعه‌ای از برندها و شرکت‌ها در حال کار هستند و ایجاد این شعبه می‌تواند تاثیر بسزایی بر عملکرد آنها داشته باشد. امیدوارم همکاران من در مجموعه شرکت پست نوع نگاه و دیدگاه‌شان برای ارائه خدمت متفاوت ببینند چرا که نوع زندگی مردم در این منطقه متفاوت است و به طراحی‌های مخصوص این منطقه نیاز دارد.

در ادامه این مراسم احمد قیومی فرماندار تهران با تشریح خدمات و سرویس‌های نوین این ناحیه پستی گفت: تمام رونمایی‌هایی که نشان از گسترش ظرفیت پست در کشور دارد، نوید این را دارد که در آینده نزدیک خدمات شایسته‌تر و راهبردی‌تری به مردم ارائه شود. شرکت پست با تغییر راهبردهای خود به یکی از بهترین شرکت‌ها تبدیل شده که این با تلاش شبانه‌روزی مسوولان این حوزه به دست آمده است.

محمود لیالی معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست سخنران دیگر این مراسم بود و اعلام کرد: این ناحیه پستی جایی است که قرار است به عنوان ویترینی از تکنولوژی‌های نوین پستی به آن نگاه کنیم و هر نوع فناوری جدید را ابتدا در این بخش مورد استفاده قرار بدهیم تا به بهترین دفتر ما از نظر به روز بودن تبدیل شود. پس از آن نیز الگویی که در این ناحیه اجرا شده است را به دفاتر دیگر منتقل می‌کنیم.

وی افزود: شعار ما این است که پست، دفتر پست و خدمات پستی باید نزد مردم برود تا آن‌ها بدون اینکه زمان را از دست بدهند یا بار ترافیکی را زیاد کنند، خدمات پستی را به بهترین شکل دریافت کنند.

لیائی افزود: در راستای عمل به این شعار، دست یاری به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌های توانمند دراز می‌کنیم تا با همراه شوند. معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: از فلکه صادقیه تا کرج هیچ منطقه پستی نداریم و تمام تلاش ما این است که بتوانیم این ناحیه پستی را به یک منطقه پستی بزرگ تبدیل کنیم.

جمشید اقبال‌پور، مدیرعامل شرکت تجارت ایران‌مال هم ظرفیت‌های مختلف این مجموعه در حوزه تجارت و خرده‌فروشی را تشریح کرد و از گسترش همکاری مجموعه ایران‌مال با شرکت ملی پست خبر داد. دکتر اقبال‌پور گفت: مجموعه ایران‌مال برای بهبود ارائه خدمات در این مجموعه با همکاری شرکت ملی پست، ناحیه پستی را راه‌اندازی کرده است تا زنجیره خدمات را با توجه به قدمت و ارزشمندی مجموعه پست کشور تکامل بخشد.

در این مراسم نخستین بار از خدمت دانش بنیان صاپست و باکسی هم رونمایی شد. بر این اساس افراد به جای درج نشانی شناسه صاپست  دریافت میکنند و با وارد کردن آن بسته های پستی آنان ارسال یا دریافت میشود. فعالیت باکسی یا پیک شهری پست هم  با ۱۵۰ دستگاه موتورسیکلت از ایرانمال آغاز شد.

مشاهده ویدیو در اینستاگرام ایران‌مال