ایران‌مال میزبان اولین رویداد سینمایی تائید شده اسکار

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۲۷ مهر تا ۲ آبان در پردیس سینمایی ایران‌مال برگزار می‌شود.

برگزاری این رویداد بین‌المللی، در حالی برای دومین سال متوالی، به ایران‌مال سپرده شده که سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تائیدیه آکادمی اسکار را نیز دریافت کرده و قرار است از این پس جشنواره هر سال در مراسم اسکار نماینده داشته باشد. گفتنی است این اتفاق برای اولین بار در طول برگزاری رویدادهای سینمایی کشور رخ می‌دهد.

در این رویداد آثار دو بخش اصلی مسابقه سینمای بین‌الملل و مسابقه سینمای ایران در سالن‌های پردیس سینمایی ایران‌مال برای اهالی رسانه و هنرمندان به نمایش درخواهد آمد. رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا، باعث شده همچون سال گذشته امکان فروش بلیت برای عموم وجود نداشته باشد.

فراخوان این جشنواره که چندی پیش منتشر شده بود محوریت موضوعی جشنواره امسال را  نشاط اجتماعی، امید به آینده، عدالت‌خواهی و مبارزه با فساد و انسجام ملی معرفی کرده است.

اعتماد عمومی مردم و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در پردیس سینمایی ایران‌مال، از زمان شروع پاندومی کرونا، باعث شده بسیاری از رویدادهای داخلی و بین‌المللی سینمایی راه ایران‌مال را در پیش گیرند و کاخ جشنواره از برج میلاد به ایران‌مال منتقل شود.